KIM JESTEŚMY

Szkoła powstała w 1995 roku z inicjatywy Rodziców dla umożliwienia rozwoju tanecznego dzieciom i młodzieży z Wałbrzycha

i okolic. Twórcami byli Nina i Marek Szewczykowie, którzy do dzisiaj wspierają dzialania Szkoły. Początkowo zajęcia prowadzili trenerzy tańca towarzyskiego dojeżdżający z Wrocławia. Konsultantami były takie osobowości taneczne jak Pani Beata Lichtarska, Arkadiusz Ziętowski, Adam Król czy Michał Malitowski i Iwona Golczak. 

Wraz z rozwojem i zdobywaniem kwalifikacji nasz tancerz Piotr Szewczyk, zaczął współprowadzić zajęcia z trenerami, aby w przyszłości stać się właścicielem i instruktorem Szkoły Tańca Cordex. Liczne sukcesy naszych tancerzy ugruntowały pozycje w obszarze tańca towarzyskiego, co pozwoliło na otwarcie strefy street styles. 

Dzięki nawiązaniu współpracy z Martą Mościcką mogliśmy jako pierwsi w Wałbrzychu rozpocząć zajęcia hip-hop, house, locking

 i dancehall. Wyjątkowo zaangażowani uczestnicy zajęć stworzyli grupę CHILLI, chcąc rozwijać się na coraz wyższym poziomie

 i konkurować z najlepszymi tancerzami hip-hop w Polsce. Grupa odnosiła liczne sukcesy w całej Polsce, popularyzując miasto Wałbrzych jak i samą szkołę, między innymi wygrywając Mistrzostwo Polski małych formacji w 2010 roku. Zdobywając kolejne doświadczenia, szkoląc się u wybitnych instruktorów z całego świata, tancerze zespołu CHILLI zaczęli dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi, szczególnie początkującymi dziećmi. Dzięki temu powstały kolejne zespoły taneczne jak Urban Kids i najmłodsze CHILLInki. Od tego czasu zespołów przybywało oraz zmieniały one charakter, a tancerze CHILLI stali się instruktorami Szkoły Tańca Cordex oraz trenerami nowego pokolenia młodych tancerzy.

W zajęciach Szkoły Tańca CORDEX co rok uczęszcza ponad dwusetka miłośników tańca. Wśród nich są przedszkolaki, tancerze grup podstawowych  i dorośli, którzy nierzadko realizują swoje marzenia z dzieciństwa. Trenujemy również grupy turniejowe tancerzy tańca towarzyskiego,  dwa zespoły hip-hop'owe (Chillinki, SAY WHAT?!) oraz zespół breakdance prowadzony od 2014r. przez Maksa Mazurka.

Nasi tancerze angażowani byli m.in. 

- w operach TOSCA, La Traviata, operetce Zemsta Nietoperza, audycjach muzycznych i koncertach Filharmonii Sudeckiej,

- przy koncercie w czasie Leo Festival organizowanego przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu,

- w spektaklu "SAMBA DE MINEIRO" w reżyserii Arkadiusza Buszki  Wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego,

- Ceremoniach Przedmeczowych Mistrzostw Euro 2012 we Wrocławiu,

- w organizację pokazów przy okazji wielu uroczystości, m.in. Lions Club w Pałacu w Rydzynie, Lions Club w Zamku Książ, otwarciu sklepu DECATHLON w Wałbrzychu, gali Miss Dolnego Śląska i wielu innych.

Rok 2012 przyniósł ze sobą spełnienie marzeń wszystkich naszych tancerzy. Nareszcie udało się stworzyć jedno miejsce gdzie mogą spotkać się Nasi wszyscy obecni i przyszli tancerze. Dlatego gorąca zapraszamy do odwiedzin NASZEJ SIEDZIBY przy ul. Armii Krajowej 43.


Dołącz do Nas i ZAKOCHAJ SIĘ W TAŃCU !